Meblarstwo – dobrze zaprojektowana przyszłość

21 czerwca br. zakończy się elektroniczna rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych.

To jedna z najważniejszych decyzji w życiu młodych ludzi, od której w dużej mierze zależeć będzie ich przyszłość. Jednym z ciekawszych i najbardziej perspektywicznych obszarów rozwoju zawodowego jest meblarstwo.

Uznana za polską specjalność branża meblarska ma przed sobą ogromną przyszłość. Jak podkreśla Tomasz Wiktorski – menadżer Programu Polskie Meble w Polskim Funduszu Rozwoju – „Wierzymy, że Polska będzie w eksporcie graczem numer jeden w Europie w ciągu najbliższych 4-5 lat i jednym z największych producentów mebli w świecie.” W Rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, po raz pierwszy w historii, branża meblarska określona została jako jedna z polskich specjalizacji przemysłowych.

Dane GUS informują, łączna liczba osób zatrudnionych w Polsce w branży meblarskiej na koniec listopada 2016 r. wyniosła 151 tys. W porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim, zatrudnienie wzrosło o ponad 9 tys. etatów. Tendencja ta z całą pewnością się utrzyma. Sektor meblarski potrzebuje pracowników różnych szczebli – począwszy od kadry menadżerskiej i kierowniczej, poprzez projektantów, technologów drewna, a na pracownikach fizycznych kończąc.
Nie inaczej jest w Radomsku. Zapotrzebowanie na specjalistów i fachowców jest ogromne.

W związku z realizacją projektu RADOMSKO MEBLUJE, Miasto Radomsko wraz z przedsiębiorcami zachęca uczniów szkół gimnazjalnych do wyboru tej właśnie ścieżki kariery zawodowej.